AquaCity Poprad

AquaCity Poprad

W trakcie naszego jednodniowego wypadu na Słowację postanowiliśmy odwiedzić jeden z najbardziej znanych kompleksów basenów termalnych w Popradzie. AquaCity w Tatrach Wysokich składa się z 9 basenów wewnętrznych i 9 zewnętrznych. Wszystkie baseny są czynne przez cały rok, a co wieczór o godzinie 20:30 w basenach Blue Sapphire odbywa się laserowy pokaz.

Baseny termalne są głównym powodem odwiedzin AquaCity Poprad przez turystów. Woda osiąga temperaturę 28 – 35°C. W basenach termalnych użyta została nowoczesna technologia z wykorzystaniem filtracji UV, dzięki czemu woda jest krystalicznie czysta. Woda do tych basenów wydobywana jest na głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów. Woda z takimi składnikami pomaga przy różnego rodzaju schorzeniach układu oddechowego, nerwowego, ruchowego, krążeniowego, a ponadto bardzo dobrze działa na skórę. Baseny te oferują wiele atrakcji: masaże wodne i powietrzne, leżanki z masażem perełkowym, dysze wodne, sztuczne fale, chromoterapię (leczenie światłem).

Basen termalny zewnętrzny składa się z czterech oddzielnych zatok i ma 35°C. Basen wewnętrzny jest chłodniejszy – ma 30°C i to tutaj są sztuczne fale i ściany wodne, a przeszklona fasada daje w ciągu dnia dużo światła, natomiast pod wieczór można przez nią podziwiać piękny zachód słońca. Co ciekawe – dwie ściany wyposażone są w panele słoneczne.

Na zewnątrz jest również relaksacyjny basen siedzący, gdzie można zażyć kąpieli perełkowej, dysze do masażu, grzybek wodny, bujający dzwon, jacuzzi oraz rekondycyjny basen pływacki o długości 33 m.

Fani zjeżdżalni również znajdą coś dla siebie – „Czarna Dziura” o długości 71 m, „Twister” o długości 54 m z mnóstwem zakrętów, szybkie i strome zjeżdżalnie „Kamikadze”, 30 metrową zjeżdżalnię, po której się zjeżdża na nadmuchiwanej oponie oraz rodzinną ślizgawkę Family Slide na Piramidzie Majów, oprócz tego przy zewnętrznych basenach dla dzieci są również umieszczone małe zjeżdżalnie.

Kompleks wewnętrznych luksusowych basenów termalnych nosi nazwę Blue Diamond. Znajdziemy tam jacuzzi, prądy wodne i dysze do masażu. Basen Blue Diamond I to termalny basen relaksacyjny, który robi wrażenie swoim otoczeniem — dekoracyjne ornamenty wykute w kamieniu, rzeźby, luksusowy bar z tarasem. Natomiast basen Diamond II, to basen dla miłośników drinków i spotkań na pogaduchy. Posiada on bar, który jest umiejscowiony bezpośrednio w wodzie.

Nad basenami Blue Sapphire, które jak już wspomniałam, oferują wieczorny Laser Show 3D i wykorzystują chromoterapię, jest oddzielny przeszklony taras, gdzie umieszczony jest wielkich rozmiarów kącików dla dzieci.

Oprócz tego ,w środku znajduje się również basen dla dzieci o nazwie Treasure Island, czyli Wyspa Skarbów. Basen jest zaprojektowany w stylu egzotycznej zatoki, na której stoi wrak pirackiego statku z rurami i zjeżdżalniami i terrarium z legwanami, a woda jest tutaj słona jak w prawdziwym morzu. Nie zapomniano również w tej części o dorosłych i postawiono jacuzzi oraz taras wypoczynkowy.

Wewnątrz znajdziecie również Piramidę Majów, w której skład wchodzą 3 baseny, zjeżdżalnie, grzybek, wodotryski, jeż wodny i rwąca rzeka. W sezonie letnim, czyli od lipca do sierpnia jest udostępniona tzw. Piramida Zabaw Wodnych z atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dla tych, którzy chcą po prostu popływać i zadbać o formę AquaCity oferuje 50-metrowy basen pływacki, w którego pobliżu jest sauna parowa.

AquaCity Poprad jest wielkim kompleksem basenów i w sumie jedynym minusem są wąskie korytarzyki w przebieralni oraz cała masa bramek, przez które trzeba ciągle przechodzić, gdy chce się zmienić basen.

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
AquaCity Poprad

ładowanie mapy - proszę czekać...

AquaCity Poprad: 49.059835, 20.307348
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
AquaCity Poprad

 Nikt jeszcze nie napisał komentarza

Dodaj własny

Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+