Dinopark w Kołacinku

Euoplocefal

W ostatni weekend wraz z mężem, szwagrem i jego żoną postanowiliśmy wybrać się do Dinoparku w Kołacinku. Wyprawa została zorganizowana dla ponad rocznej bratanicy mojego męża, która zaczyna być bardzo ciekawa świata. Zapakowaliśmy się wszyscy do samochodu i podążyliśmy na spotkanie dinozaurów.

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Dino-Park

ładowanie mapy - proszę czekać...

Dino-Park: 51.867608, 19.826267
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Dino-Park

 

Folwark oferuje spacer po zabytkowym parku, gdzie podziwialiśmy różnego rodzaju drzewa oraz rośliny i co najważniejsze naturalnej wielkości figury dinozaurów. Na terenie parku znajdują się również place zabaw dla dzieci, piaskownica – gdzie kryje się szkielet ogromnego dinozaura oraz bajkowa kolejka, która może zabrać do ośmiu osób. Dzieciaki mogą w specjalnie wyznaczonym miejscu, za pomocą sit, poszukać drobinek złota oraz przejść się „Bajkową Ścieżką”, która przedstawia postaci i sceny ze znanych bajek, a przewodnik przypomina ich treść oraz płynące z nich morały. Na terenie Dino-Parku znajduje się wystawa geologiczno-paleontologiczna, gdzie zobaczyliśmy autentyczne skamieniałości sprzed milionów lat: kości dinozaurów, trylobity, gąbki, amonity, strzałki jak również ogromny okruch minerału HALITU, czyli bryłę soli z kopalni soli „Kłodawa”.

Dinopark

Od 15 listopada do 20 grudnia Dino-Park zmienia się w Krainę Świętego Mikołaja. Możemy wtedy spotkać Świętego Mikołaja, Dziada Mroza, szopkę bożonarodzeniową, elfy.

Nigdzie nie znalazłam informacji od jak dawna istnieje Park. Na pewno nie jest to inwestycja sprzed roku albo dwóch tylko dłuższa, ale ja odniosłam wrażenie jakby w niektórych miejscach nie był dokończony. Bardzo miło spędziłam tam czas, ale niestety większość z wymienionych atrakcji jest dodatkowo płatna, a cena biletu wstępu do Dino-Parku jak dla mnie jest za bardzo wygórowana co do oferowanych możliwości zwiedzania bez dodatkowych rozrywek.

Dinopark w Kołacinku jest kolorowy a figury dinozaurów są poustawiane w pomysłowych miejscach: z przybrzeżnych krzaków wychodzi do nas prehistoryczny krokodyl, na drzewie siedzi pterodaktyl, na wielkim kamieniu w wodzie siedzą gigantyczne ważki, a z wody wyłania się ryczący łeb dinozaura.

Gigant Dino-Ważki

Ku mojemu zdziwieniu Natalka nie bała się tych różnych stworzeń, a nawet podchodziła do nich z zamiarem pogłaskania, a na widok ryczącego łba dinozaura wyłaniającego się z wody śmiała się i machała rączkami. Z tego wniosek, że jej się podobało i o to właśnie chodziło.

Bardzo fajną atrakcją dla dzieci i rodziców jest również Kadzidłowo znajdujące się na Mazurach.

Kadzidłowo

 2 komentarze

Dodaj własny
    • Marta

      :) Nie wiem czy Ci zazdrościć, czy współczuć. Dobrze, że na działce masz takie ważki, a nie na osiedlowym podwórku ;) A może te ważki to wynik katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu…


Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+