Farma Iluzji

Latająca Chata tajemnic

Farma Iluzji znajduje się we wsi Mościska, niedaleko Trojanowa. Wieś ta położona jest w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem, czyli Farma Iluzji obejmuje aż dwa województwa: mazowieckie i lubelskie. Farma jest Parkiem Edukacji i Rozrywki otoczonym z trzech stron Lasami Państwowymi, dlatego warto zarezerwować sobie czas na spacer po okolicy. Jest to miejsce pełne atrakcji nie tylko dla dzieci ale również i dla dorosłych. W tym miejscu można przeżyć ciekawą przygodę ocierając się o magię i iluzję.

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Farma Iluzji

ładowanie mapy - proszę czekać...

Farma Iluzji: 51.657010, 21.692333
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Farma Iluzji

 

Na Farmie znajdziemy wiele ciekawych atrakcji takich jak: podniesiona na balonach Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, Ścieżka Złudzeń, Niemożliwy Trójkąt, Wiklinowy Labirynt, Magiczny Domek, Lewitujący Kran, Giga Szachy, Krzesło Olbrzyma.

Lewitujący KranLewitujący Kran

Latająca Chata Tajemnic jest pełnowymiarowym domem, który sprawia wrażenie jakby z jednej strony unosiły go balony. Wewnątrz wszystko jest inne, niż się z pozoru wydaje. Woda  pokonuje siłę grawitacji i płynie do góry, kule bilardowe same znajdują drogę do łuz a ludzie aby utrzymać pion muszą chodzić pochyleni. Do chaty niestety nie mogą wchodzić osoby z epilepsją, chorobą lokomocyjną, morską, te które mają zaburzenia błędnika. Mnie czasami dogania choroba lokomocyjna, ale raz na jakiś czas, i nawet nie przypuszczałam, że wejście do chaty skończy się dla mnie zawrotem głowy. Wrażenie jakiego doznajemy po wejściu do Latającej Chaty jest niesamowite i niepowtarzalne. Chociaż ja zbyt długo tam nie wytrzymałam i musiałam szybko uciekać, bo mój błędnik się pogubił i gdyby nie mój Misiek, to pewnie źle bym tam skończyła. Pomimo moich zaburzeń naprawdę polecam tam wejść.

W Muzeum Iluzji znajdziemy natomiast kolekcję unikalnych eksponatów oraz intrygujące efekty optyczne. Moją uwagę w szczególności przykuł duży mirascope – czyli urządzenie wytwarzające pozorny obraz przedmiotów.

Dla najmłodszych również jest coś ciekawego: place zabaw, pole dmuchańców oraz plaża z krokodylem, rekinem i palmami.

Krzesła i Stół Olbrzyma
Na farmie jest dużo miejsca aby urządzić rodzinny piknik, są rozstawione stoły z ławami, namioty, przygotowane miejsca na ognisko i grilla. Jeżeli ktoś zgłodnieje, a nie ma ze sobą żadnych smakołyków, to na terenie parku znajduje się kawiarnio-bar, który oferuje wiele gotowych przekąsek.

Zimą Farma Iluzji zamienia się w Farmę Świętego Mikołaja. Niestety o tej porze roku tam nie byłam więc nie wiem jakie atrakcje są oferowane, ale może ktoś z was się wybierze w takim okresie i napisze nam parę słów.

 Nikt jeszcze nie napisał komentarza

Dodaj własny

Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+