Ferma Jeleniowatych

Ferma Jeleniowatych

Spacer po pastwiskach położonych nad jeziorem Kuc na Fermie Jeleniowatych w Kosewie Górnym, wśród oswojonych jeleni (ok. 150 sztuk), danieli (ok. 325 sztuk), muflonów (ok. 15 stuk), kóz, owiec i koni jest ciekawą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Na Fermie mieści się również muzeum, w którym znajduje się ekspozycja poroży jeleni europejskich, jeleni sika, danieli, kolekcja rogów muflonów oraz zgromadzone są zbiory zrzutów przedstawiające postęp rozwoju poroża wraz z typami i anomaliami.

Wystawę uzupełnia diaporama – czyli seans audiowizualny „Mazurskie spotkania”, którego barwne zdjęcia wraz z muzyką i odgłosami zwierząt oraz przyrody odzwierciedlają piękno tych stworzeń w ich naturalnym środowisku.

Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym zajmuje około 700 ha. Część terenu jest ogrodzona, ponieważ prowadzona jest na nim nowoczesna hodowla fermowa jeleniowatych. Reszta terenu stanowi zaplecze paszowe.

Podstawowym zadaniem placówki jest oczywiście prowadzenie szeroko rozumianych prac badawczych dotyczących jeleniowatych.

Początki Stacji Badawczej sięgają 1984 r., oficjalnie została ona otwarta w 1986 r. W 1991 r. weszła w skład Instytutu Parazytologii im. W. Stefańskiego Polskiej Akademii Nauk.

Ferma Jeleniowatych jest otwarta dla zwiedzających od 1 maja do 31 sierpnia (wtedy następuje pora godowa) codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 10:00 – 17:00. Obiekt czasami może być zamknięty z powodu brzydkiej pogody lub zabiegów na zwierzętach.

Zwiedzanie odbywa się oczywiście w obecności przewodnika. Niestety nie można spacerować z wózkami, więc dzieci niechodzące trzeba wziąć na ręce. Osoby starsze lub mające kłopoty z chodzeniem mogą mieć problemy z pokonaniem całej trasy, ponieważ spacer odbywa się po górzystych pastwiskach. I uwaga na parasolki – zwierzęta się ich bardzo boją.

 

Kadzidłowo – Safari na Mazurach.
KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Ferma Jeleniowatych

ładowanie mapy - proszę czekać...

Ferma Jeleniowatych : 53.807747, 21.409607
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Ferma Jeleniowatych


Nikt jeszcze nie napisał komentarza

Dodaj własny

Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+