Galindia – Mazurski Eden

Drzewo Rodu Galindów

Osada Galindów nazywana Mazurskim Edenem jest rodzajem ośrodka turystycznego. Znajduje się na trasie Mikołajki-Ruciane, nad jeziorem Bełdany, na półwyspie oznaczonym na mapach turystycznych jako najładniejszy punkt widokowy, 100m od ujścia rzeki Krutyni. Osada obejmuje obszar ok. 20 ha w centrum Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Galindia pochodzi od słowa galas, oznaczającego „kraj położony na końcu świata”.

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Galindia - Mazurski Eden

ładowanie mapy - proszę czekać...

Galindia - Mazurski Eden: 53.734726, 21.563222
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Galindia - Mazurski Eden

 

Galindia jest krainą historycznego plemienia Galindów, którzy zamieszkiwali okolice Wielkich Jezior Mazurskich od V wieku p.n.e. do XIII wieku. Przez Galindię przebiegał Szlak Bursztynowy, którym przewożono na zachód i  południe cenny bursztyn. Galindowie żyli w przyjaźni z naturą i tworzyli model demokracji, która była oparta o wspólny język oraz tradycje zarówno obyczajowe jak i religijne.

Osada Galindów składa się z hotelu, restauracji i pensjonatu. Na terenie ośrodka znajdziemy również wile ciekawych miejsc takich jak: pieczary, lochy demonów, termy, studnie głodowe, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny oraz skansen i labirynt Galindów.
Pokoje pensjonatu są bardzo przytulne, wyłożone drewnem i wikliną ze stylowymi, często starymi meblami. Każdy pokój jest inny a apartamenty mają kominki i tarasy widokowe.

Galindia HotelHotel w Galindii

Celem właścicieli ośrodka jest rekonstrukcja zwyczajów i kultów dawnych mieszkańców tych okolic. Władca Galindii zwany Izeusem II aranżuje organizację spływów kajakowych rzeką Krutynią, żeglowanie po wielkich jeziorach mazurskich, jazdy konne, spacery wozami do najpiękniejszych zakątków Puszczy Piskiej, wycieczki rowerowe i piesze do pobliskich rezerwatów zwierząt: bobrów, wilków, orłów, tarpanów, i do parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie (ten park opisałam na swojej stronie). Ponadto organizowane są kuligi saniami konnymi oraz w psich zaprzęgach, bojery, surfingi lodowe, narty, łyżwy, nadzwyczaj atrakcyjne kostiumowe widowiska plenerowe oparte o historię i obrzędy Galindów oczywiście z czynnym udziałem gości. Spotkaniom towarzyszą różnego rodzaju niespodzianki, np: napady Galindów, obrzędy szamańskie, wyprawy łodziami po bursztyn, tropienie dzikich ptaków i zwierząt, archaiczne polowanie na Dzikiego Dzika Galindów lub pozorowane walki międzyplemienne.
Galindia to idealne miejsce na konferencję. Ośrodek oferuje sale konferencyjne mieszczące: 150, 80, 50, 40, 30 i 20-osób. Hotel posiada Salę Książęca, Komnatę Bursztynową, Salę Kominkową, Salę Szamańską, Grotę Perkuna.

Komnata BursztynowaKomnata Bursztynowa

 

Łódź GalindówŁódź Galindów

 Galindia – Mazurski Eden jest bardzo klimatycznym miejscem z pięknymi widokami na jezioro Bełdany. Zanurzona jest w zieleni i absolutnej ciszy przerywanej tylko śpiewem ptaków i szumem jeziora. Z tego klimatu wyłania się świat pradawnych legend i mitów. Jeżeli ktoś żegluje, to może zacumować do jednego z jej pomostów i zjeść na świeżym powietrzu kiełbaskę z grilla i napić się piwa. Polecam to miejsce wszystkim tym, którzy chcą zobaczyć pradawną osadę oraz tym, którzy tak jak ja uwielbiają spędzać czas nad przepięknymi mazurskimi jeziorami.

Ruciane-Nida

 1 komentarz

Dodaj własny

Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+