Kadzidłowo – Safari na Mazurach

Zwierzęta Kopytne w Kadzidłowie

Lubicie obcować z przyrodą i interesuje was świat zwierząt? Jeżeli tak, to zachęcam wszystkich do odwiedzenia Parku Dzikich Zwierząt Kadzidłowo im. prof. Benedykta Dybowskiego w województwie warmińsko-mazurskim. Park znajduje się na terenie Puszczy Piskiej, ok. 10km od miejscowości Ruciane-Nida.

Ruciane-Nida

Dlaczego Kadzidłowo – Safari na Mazurach? Mianowicie dlatego, że na obszarze o powierzchni około 100 ha można zobaczyć m.in. dzikie ptactwo, żubry, tarpany, daniele, sarny, wilki skandynawskie, łosie, jelenie, żurawie, dziki.  Położenie na śródleśnych łąkach umożliwia zwierzętom życie w warunkach zbliżonych do naturalnych. W parku prowadzone są prace związane z ochroną i ponownym zasiedleniem gatunków różnych zwierząt obecnie ginących i zagrożonych, takich jak ryś nizinny, kuraki leśne, wilki, cietrzew, puchacz, jarząbek, głuszec.

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Kadzidłowo

ładowanie mapy - proszę czekać...

Park Zwierząt w Kadzidłowie: 53.711555, 21.489236
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Park Zwierząt w Kadzidłowie

 

Zwiedzanie odbywa się grupą pod opieką przewodnika opowiadającego o poszczególnych zwierzętach, ich zwyczajach, biologii oraz potrzebie ochrony.

Orzeł Biały

Większość zwierząt jest oswojonych i dzięki temu możliwe jest wejście do niektórych wybiegów a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska dlatego też radzę zaopatrzyć się wcześniej w jakieś smakołyki, które można kupić przy kasie.

Jeleń

Polecam to miejsce dla osób w różnym wieku, jak i również dla rodzin z dziećmi ponieważ  maluchy zobaczą zwierzęta, które najprawdopodobniej znają tylko z książek i taka wycieczka będzie dla nich prawdziwą atrakcją. Niestety zwiedzanie z wózkiem odradzam, gdyż kilka ogrodzeń pokonuje się przez drewniane drabinki. Warto również założyć wygodne buty. Czas zwiedzania, to około 1,5 godziny. Park jest otwarty od godzin porannych do zmierzchu.

Dinopark w Kołacinku

 4 komentarze

Dodaj własny
  1. Julka

    Ja również byłam w Kadzidłowie ze swoim mężem i dziećmi, i jak najbardziej polecam wybrać się na taką wycieczkę. Dzieciaki były zachwycone, bo mogły pogłaskać różne zwierzęta i nawet je nakarmić :)My z mężem również się świetnie bawiliśmy :)


Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+