Kraina Miniatur we Wrocławiu

Pałac Fryderyka Wilhelma III w Mysłakowicach

Pomysł na zbudowanie Krainy Miniatur pojawił się parę lat temu. Park ma zachęcać do podróżowania po naszym kraju, pokazywać to co polskie. Po trzech latach przygotowań, 31.08.2012 Kraina Miniatur we Wrocławiu została otwarta. Można zobaczyć repliki zabytkowych budowli z całej Polski, które usytuowane są na terenie 6500 m². Do tej pory Park zgromadził kilkanaście budowli, zgodnych z oryginałami co do najmniejszych detali. Najwyższy model ma 3,28 metra a najdłuższy 7,5 metra. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany przewodnikiem, to jak najbardziej polecam. Są to osoby naprawdę profesjonalne i bardzo sympatyczne. Wycieczka po parku może odbywać się w języku polskim, angielskim i niemieckim.

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Kraina Miniatur

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kraina Mianiatur: 51.103886, 17.080693
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Kraina Mianiatur

 

Kraina Miniatur we Wrocławiu jest ciekawym sposobem na spędzenie czasu, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Założyciele dzięki stworzeniu takiej Krainy przybliżają nam historię zabytków naszego pięknego i mało docenianego przez nas kraju, jednocześnie umożliwiając nam zabawę i relaks. Poznamy tutaj różne ciekawostki związane z zabytkowymi budowlami, a miniaturom towarzyszą również rekwizyty: lunety,ogromne buty, krzesło Guliwera, 40-metrowa kolejka jeżdżąca pomiędzy wrocławskim Dworcem Głównym a podziemnym miastem Osówka oraz kuny, w które można się zakuć i zrobić sobie zdjęcie.

Dworzec Główny we WrocławiuDworzec Główny we Wrocławiu

Wrocław

Miniatury są  wykonywane ręcznie przez artystów plastyków i występują tylko w jednym egzemplarzu. W replikach są  wiernie odzwierciedlone i wykonane z mistrzowską precyzją takie części jak: okna, dachówki, kolumny, płaskorzeźby, pojazdy. W Krainie Miniatur znajdziemy między innymi: Kościół Mariacki w Krakowie, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Dworzec Główny we Wrocławiu, Latarnia Morska w Kołobrzegu, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Brama Paczkowska w Ziębicach, Pałac króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III w Mysłakowicach.

 Kościół Mariacki w KrakowieKościół Mariacki w Krakowie

 Jeżeli macie pomysł na jakąś ciekawą budowlę, która waszym zdaniem powinna znajdować się w Krainie Miniatur, to piszcie na dole w komentarzach. Potem wyślemy nasze pomysły do organizatora, który z wielką chęcią czeka na propozycje.

Ogród Japoński

 Nikt jeszcze nie napisał komentarza

Dodaj własny

Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+