Zamek Książ

Widok z Wieży Zamkowej

Zamek Książ – trasy zwiedzania

Poniżej podaję wam cztery trasy zwiedzania do wyboru, które obowiązywały podczas mojej wizyty.

1 Trasa: „KSIĄŻ BAROKOWY”

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji.
Jest to podstawowa trasa turystyczna, podczas której poznamy historię zamku. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe takie jak: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier i Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”, z której schodząc do Karczmy Rycerskiej można udać się w sezonie letnim bezpośrednio na tarasy.
Czas zwiedzania: ok. 30 min.

2 Trasa: „ŚLADAMI HOCHBERGÓW”

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji.
Zwiedzanie tą trasą rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ barokowy”, następnie zwiedzimy najstarsze pomieszczenia zamkowe, które zostały przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku, tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem.
Czas zwiedzania: ok. 50 min.

3 Trasa: „OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ”

Zwiedzanie z przewodnikiem dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych (powyżej 15 osób).
Trasa rozpoczyna się podobnie jak trasa „Śladami Hochbergów”. Jednak po zwiedzaniu zamku, salonów barokowych, zniszczonych pomieszczeń z okresu II wojny światowej i innych sal zamkowych, udajemy się na tarasy, i z ich poziomu wchodzimy do tunelu z okresu II wojny światowej – na poziomie 15 metrów pod zamkiem. Dla turystów udostępniona jest część tunelu o długości 96 metrów, szerokości 1,5 metra oraz wysokości 2,5 metra, który kończy się niedokończoną klatką schodową.
Czas zwiedzania: ok. 70 min.

4 Trasa: SZLAKIEM DAISY  – zamek, tarasy, park

Zwiedzanie z przewodnikiem tylko dla grup zorganizowanych (powyżej 15 osób) po wcześniejszej awizacji.
Trasa obejmuje zwiedzanie zamku, tak jak w trasie „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej” ale jest poszerzona o zwiedzanie tarasów zamkowych (przejście tarasami dookoła zamku), a także o zwiedzanie parku. W ramach trasy parkowej turyści docierają zabytkową aleją lipową pod Kaplicę Grobową Hochbergów, skąd przechodzą na punkt widokowy, z którego podziwiać można zamek i Wąwóz Pełcznicy.
Czas zwiedzania: ok. 120 min.

WIEŻA:
Istnieje możliwość dokupienia biletów na wieżę do każdej z tras. Wejście na wieżę jest realizowane po zakończonym przejściu danej trasy. Maksymalna ilość jednorazowo na wieży, to 15 osób. Stąd roztacza się piękna panorama na Sudety i okolicę. Przy dobrej przejrzystości powietrza widok sięga 100 km. w linii prostej. Wieża stanowi najlepszy punkt widokowy w okolicy.

TARASY:
W miesiącach od kwietnia do września zwiedzić możemy 13 zamkowych tarasów. Są częścią tras turystycznych ale mogą stanowić również osobne wejście wraz z palmiarnią)

ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE:
Istnieje możliwość zwiedzenia zamku indywidualnie przy pomocy tablic wyznaczających kierunek zwiedzania.

Dodatkową atrakcją turystyczną jest zwiedzanie stajni zamkowych, powozowni i krytej ujeżdżalni, która jest jedną z najpiękniejszych hal tego typu w Europie. Zbudowana jest w całości z drewna modrzewiowego bez użycia gwoździ. Oferta stajni zamkowych obejmuje również przejażdżki konne, jazdę indywidualną, jazdę w grupie, jazdę w terenie oraz jazdę na lonży i bryczką.

Chcąc objąć wzrokiem cały zamek trzeba wybrać się na skałkę, która znajduje się po drodze do zamku.

 

KML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Zamek Książ

ładowanie mapy - proszę czekać...

Zamek Książ: 50.842255, 16.291857
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo
Zamek Książ


Dodaj komentarz

X
- Enter Your Location -
- or -
  • Facebook
  • Google+